KSTAR KAC50DP2 — karta katalogowa i dane techniczne

KAC50DP2 to trójfazowy falownik hybrydowy 50 kW z 4 MPPT, częścią akumulatorową i wyjściem rezerwowym. Model oferuje oddzielne wejście agregatu, a dane każdej strony elektrycznej mają własne ograniczenia.
Seria Blue Pulse łączy instalację PV z magazynem energii w zastosowaniach komercyjnych. Parametry odnoszą się do edycji 202607-V6; dane szaf akumulatorowych w tym samym PDF są odrębną częścią systemu.
W — moc czynna; VA — moc pozorna; Wp — moc modułów w warunkach testowych. Szersze zestawienia można przewijać poziomo.
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Zakres napięcia MPPT (V) | 250–950 |
| Maksymalne napięcie wejściowe PV (V) | 1000 |
| Znamionowe napięcie MPPT (V) | 720 |
| Zakres MPPT przy pełnym obciążeniu (V) | 600–800 |
| Maksymalna moc PV (kWp) | 100 |
| Liczba MPPT | 4 |
| Łańcuchy na MPPT | 2 |
| Maksymalny prąd na MPPT (A) | 45 |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Zakres napięcia akumulatora (V) | 150–900 |
| Zakres znamionowego napięcia akumulatora (V) | 180–800 |
| Maksymalny prąd DC (A) | 160 łącznie; 80 na każde z dwóch wejść |
| Maksymalna moc DC (kW)[1] | 55 |
| Liczba wejść DC | 2 |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Znamionowa moc wyjściowa (kW) | 50 |
| Maksymalna moc wyjściowa (kVA) | 55 |
| Maksymalna moc wejściowa AC jednej fazy (kW) | 37,5 |
| Znamionowy prąd wyjściowy (A) | 72 |
| Maksymalny ciągły prąd wejściowy AC (A) | 160 |
| Napięcie znamionowe i układ | 230 / 400 V AC; 220 / 380 V AC; 3L+PE+N;−15% do+10% |
| Częstotliwość znamionowa i zakres (Hz) | 50 / 60; ±5 |
| THDi (%) | <3 przy 100% obciążeniu |
| Zakres współczynnika mocy | 0,8 indukcyjny do 0,8 pojemnościowego |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Znamionowe napięcie i układ | 230 / 400 V; 220 / 380 V AC; 3L+PE+N |
| THDv (%) | <3 przy mocy znamionowej |
| Częstotliwość znamionowa (Hz) | 50 / 60 |
| Znamionowa moc wyjściowa (kW) | 50 |
| Maksymalna moc jednej fazy (kW) | 25 |
| Maksymalny prąd wyjściowy (A) | 110 |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Maksymalny prąd wejściowy (A) | 110 |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Sprawność maksymalna (%) | 97,5 |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Ochrona przed odwrotnym podłączeniem DC | Tak |
| Ochrona przed pracą wyspową | Tak |
| Ochrona termiczna | Tak |
| Monitorowanie sieci i błędów uziemienia | Tak |
| Monitorowanie izolacji | Tak |
| Ochrona przepięciowa DC / AC | Typ II DC / typ II AC |
| AFCI | Opcjonalne |
| Parametr | KAC50DP2 |
|---|---|
| Wymiary: szerokość / wysokość / głębokość (mm) | 900 / 730 / 355 |
| Masa falownika (kg) | 101 |
| Topologia | Beztransformatorowa |
| Stopień ochrony | IP65 |
| Temperatura pracy (°C) | −30–60; obniżanie parametrów powyżej 45 |
| Wilgotność (%) | 0–100 bez kondensacji |
| Chłodzenie | Inteligentne chłodzenie powietrzem |
| Maksymalna wysokość (m) | 4000; obniżanie parametrów powyżej 3000 |
| Komunikacja | RS485 / CAN |
Przypisy i warunki producenta
- [1] Liczba szaf bateryjnych nie zwiększa automatycznie maksymalnej mocy ładowania i rozładowania pojedynczego falownika; jest ona ograniczona przez przekształtnik.
Jak odczytywać dane
Parametry dotyczą wersji 202607-V6. Przed doborem instalacji należy potwierdzić zgodność wykonania urządzenia z tą wersją; pojemność i obudowa szafy akumulatorowej są odrębnymi parametrami systemu.
Zakres baterii 150–900 V w V6 jest zgodny z instrukcją 2026-06-V2.0; starsza karta 202607-V5 podaje 150–950 V. Oficjalna karta 202604-V2 ma IP66 i pełny zakres MPPT 620–800 V, podczas gdy V6 ma IP65 i 600–800 V. Instrukcja podaje maksymalną moc ładowania 50 kW, a karta V6 maksymalną moc DC 55 kW. Parametry V6 wymagają potwierdzenia dla konkretnego wykonania; wcześniejsze wersje mają inne limity i stopień ochrony.
Źródło opracowania
Opracowanie HTML danych producenta: Datasheet KAC(20~50)DP2-BC(197~215)DE2 EN; 202607-V6; strony: 2.
Zestawienie obejmuje modele opisane w naszym katalogu. Dane wspólne powtórzono w każdej kolumnie. Oznaczenia i warunki odnoszą się do wskazanej wersji dokumentu.
Artykuły o falownikach KSTAR
Poznaj modele z tej karty. W opisach omawiamy ich parametry, funkcje i ograniczenia wynikające z danych producenta.