Dokumentacja urządzeń

Fronius Primo GEN24 Plus 3–4 kW — karta katalogowa i dane techniczne

Fronius — ilustracja urządzenia z opisywanej serii
Ilustracja urządzenia na podstawie materiałów producenta.

Primo GEN24 Plus 3–4 kW to jednofazowe falowniki hybrydowe z dwoma MPPT i przyłączem akumulatora. Karta rozróżnia limity poszczególnych trackerów, ich łączną moc oraz parametry wyjścia AC.

Seria oferuje podstawowe zasilanie rezerwowe PV Point. Wyjście Full Backup jest dostępne w tych modelach po zastosowaniu zewnętrznego układu przełączania.

W — moc czynna; VA — moc pozorna; Wp — moc modułów w warunkach testowych. Szersze zestawienia można przewijać poziomo.

Wejście PV
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Liczba MPPT 2 2 2
Zakres napięcia wejściowego DC (V) 65–600 65–600 65–600
Znamionowe napięcie wejściowe DC (V) 400 400 400
Napięcie rozpoczęcia pracy (V) 80 80 80
Użyteczny zakres napięcia MPP (V) 65–530 65–530 65–530
Zakres napięcia MPP przy mocy znamionowej (V) 190–530 200–530 210–530
Maksymalny użyteczny prąd wejściowy — MPPT1 / MPPT2 (A) 22 / 12 22 / 12 22 / 12
Maksymalny prąd zwarciowy PV — MPPT1 / MPPT2 (A)[1] 41,25 / 22 41,25 / 22 41,25 / 22
Liczba przyłączy DC — MPPT1 / MPPT2 2 / 2 2 / 2 2 / 2
Maksymalna użyteczna moc DC — MPPT1 (W) 3110 3810 4140
Maksymalna użyteczna moc DC — MPPT2 (W) 3110 3810 4140
Maksymalna użyteczna moc DC — suma (W) 3110 3810 4140
Maksymalna moc generatora PV — MPPT1 (Wpeak) 3750 4600 5000
Maksymalna moc generatora PV — MPPT2 (Wpeak) 3110 3810 4140
Maksymalna moc generatora PV — suma (Wpeak) 4500 5520 6000
Wyjście AC
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Znamionowa moc wyjściowa AC (W) 3000 3680 4000
Znamionowa moc pozorna (VA) 3000 3680 4000
Maksymalna moc wyjściowa (VA) 3000 3680 4000
Znamionowy prąd AC przy 220 V (A) 13,6 16,7 18,2
Znamionowy prąd AC przy 230 V (A) 13 16 17,4
Przyłącze sieciowe (V) 1~ NPE 220 / 230 (+20% / −30%) 1~ NPE 220 / 230 (+20% / −30%) 1~ NPE 220 / 230 (+20% / −30%)
Częstotliwość znamionowa i zakres (Hz) 50 / 60; 45–65 50 / 60; 45–65 50 / 60; 45–65
Współczynnik zniekształceń harmonicznych (%) <2 <2 <2
Współczynnik mocy 0,8–1 indukcyjny / pojemnościowy 0,8–1 indukcyjny / pojemnościowy 0,8–1 indukcyjny / pojemnościowy
PV Point
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Znamionowa moc PV Point (VA) 3000 3000 3000
Przyłącze sieciowe PV Point (V) 1~ NPE 220 / 230 1~ NPE 220 / 230 1~ NPE 220 / 230
Czas przełączania (s) <15 <15 <15
Full Backup
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Znamionowa moc Full Backup (VA)[2] 3000 3600 4000
Przyłącze sieciowe Full Backup (V)[2] 1~ NPE 220 / 230 1~ NPE 220 / 230 1~ NPE 220 / 230
Czas przełączania (s)[2] <10 <10 <10
Akumulator
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Liczba wejść DC 1 1 1
Maksymalny prąd wejściowy (A) 22 22 22
Zakres napięcia wejściowego DC (V)[3] 150–455 150–455 150–455
Przyłącze DC akumulatora Po jednym zacisku BATT+ i BATT−, sprężynowe push-in 2,5–10 mm² Po jednym zacisku BATT+ i BATT−, sprężynowe push-in 2,5–10 mm² Po jednym zacisku BATT+ i BATT−, sprężynowe push-in 2,5–10 mm²
Maksymalna moc wejściowa / wyjściowa DC (W)[4] 3110 3810 4140
Maksymalna moc ładowania przy sprzężeniu AC (W)[4] 3000 3680 4000
Kompatybilne rodziny akumulatorów[5] Fronius Reserva; BYD Battery-Box Premium HVS / HVM; LG FLEX Fronius Reserva; BYD Battery-Box Premium HVS / HVM; LG FLEX Fronius Reserva; BYD Battery-Box Premium HVS / HVM; LG FLEX
Dane ogólne
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Wymiary: wysokość / szerokość / głębokość (mm) 530 / 474 / 165 530 / 474 / 165 530 / 474 / 165
Masa falownika (kg) 15,4 15,4 15,4
Masa z opakowaniem (kg) 19 19 19
Stopień ochrony IP66 IP66 IP66
Klasa ochronności 1 1 1
Pobór energii w nocy (W) <10 <10 <10
Kategoria przepięciowa DC / AC[6] 2 / 3 2 / 3 2 / 3
Topologia falownika Beztransformatorowa Beztransformatorowa Beztransformatorowa
Chłodzenie Technologia aktywnego chłodzenia Technologia aktywnego chłodzenia Technologia aktywnego chłodzenia
Montaż Wewnątrz i na zewnątrz budynków Wewnątrz i na zewnątrz budynków Wewnątrz i na zewnątrz budynków
Zakres temperatur otoczenia (°C) −40–60 −40–60 −40–60
Dopuszczalna wilgotność (%) 0–100 0–100 0–100
Emisja hałasu (dB(A)) <42 <42 <42
Maksymalna wysokość (m) 4000 4000 4000
Przyłącze DC PV 4 × DC+ i 4 × DC−, zaciski sprężynowe push-in 2,5–10 mm² 4 × DC+ i 4 × DC−, zaciski sprężynowe push-in 2,5–10 mm² 4 × DC+ i 4 × DC−, zaciski sprężynowe push-in 2,5–10 mm²
Przyłącze AC 3-stykowe AC push-in 2,5–10 mm²; 3-stykowe rezerwowe push-in 1,5–10 mm²; 2 zaciski PE 2,5–16 mm² i 3 zaciski 2,5–10 mm² 3-stykowe AC push-in 2,5–10 mm²; 3-stykowe rezerwowe push-in 1,5–10 mm²; 2 zaciski PE 2,5–16 mm² i 3 zaciski 2,5–10 mm² 3-stykowe AC push-in 2,5–10 mm²; 3-stykowe rezerwowe push-in 1,5–10 mm²; 2 zaciski PE 2,5–16 mm² i 3 zaciski 2,5–10 mm²
Certyfikaty i normy[7] IEC 62109, IEC 62909, AS/NZS 4777.2, CEI 0-21, ABNT BNR 16149 i 16150, IEC 62116, IEC 61727, G98 / G99 IEC 62109, IEC 62909, AS/NZS 4777.2, CEI 0-21, ABNT BNR 16149 i 16150, IEC 62116, IEC 61727, G98 / G99 IEC 62109, IEC 62909, AS/NZS 4777.2, CEI 0-21, ABNT BNR 16149 i 16150, IEC 62116, IEC 61727, G98 / G99
Funkcje zasilania rezerwowego[8] PV Point lub Full Backup PV Point lub Full Backup PV Point lub Full Backup
Analiza cyklu życia Zgodna z ÖNORM EN ISO 14040 i 14044; zweryfikowana przez Fraunhofer IZM Zgodna z ÖNORM EN ISO 14040 i 14044; zweryfikowana przez Fraunhofer IZM Zgodna z ÖNORM EN ISO 14040 i 14044; zweryfikowana przez Fraunhofer IZM
Sprawność
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Sprawność maksymalna (%) 97,6 97,6 97,6
Sprawność europejska (%) 96,8 97 97,1
Sprawność dostosowania MPP (%) >99,9 >99,9 >99,9
Zabezpieczenia
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
Pomiar izolacji DC Zintegrowany Zintegrowany Zintegrowany
Zachowanie przy przeciążeniu Przesunięcie punktu pracy, ograniczenie mocy Przesunięcie punktu pracy, ograniczenie mocy Przesunięcie punktu pracy, ograniczenie mocy
Rozłącznik DC Zintegrowany Zintegrowany Zintegrowany
Ochrona przed odwrotną polaryzacją Zintegrowana Zintegrowana Zintegrowana
Interfejsy
Parametr Primo GEN24 3.0 Plus Primo GEN24 3.6 Plus Primo GEN24 4.0 Plus
WLAN / 2 × Ethernet LAN Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON)
6 wejść cyfrowych / 6 wejść-wyjść cyfrowych Odbiornik sterowania zdalnego, zarządzanie energią Odbiornik sterowania zdalnego, zarządzanie energią Odbiornik sterowania zdalnego, zarządzanie energią
Wyłączanie awaryjne WSD Zintegrowane Zintegrowane Zintegrowane
Rejestrator danych i serwer sieciowy Zintegrowane Zintegrowane Zintegrowane
2 × RS485 Modbus RTU SunSpec; Fronius Smart Meter; akumulator; Fronius Ohmpilot Modbus RTU SunSpec; Fronius Smart Meter; akumulator; Fronius Ohmpilot Modbus RTU SunSpec; Fronius Smart Meter; akumulator; Fronius Ohmpilot

Przypisy i warunki producenta

Źródło opracowania

Opracowanie HTML danych producenta: Primo GEN24 EN 3-6; EN V04 June 2025; strony: 4, 5.

Zestawienie obejmuje modele opisane w naszym katalogu. Dane wspólne powtórzono w każdej kolumnie. Oznaczenia i warunki odnoszą się do wskazanej wersji dokumentu.

Artykuły o falownikach Fronius

Poznaj modele z tej karty. W opisach omawiamy ich parametry, funkcje i ograniczenia wynikające z danych producenta.